Nasza szkoła  została beneficjentem Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), w ramach którego nauczyciele, w latach 2016-2018 wezmą udział w projekcie„Mobilność kadry edukacji szkolnej”realizowanego przez FRSEw ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na realizację działań projektowych otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 22 509 euro.

W wyniku  przeprowadzonej rekrutacji do udziału w projekcie zakwalifikowały się:

• Pani Marta Nowak
  • Pani Małgorzat Jóskowiak-Reszko
  • Pani Agnieszka Sobstyl
  • Pani Agnieszka Lisiecka
  • Pani Magdalena Dutkiewicz
  • Pani Elżbieta Zacholska
  • Pani Izabela Maćkowiak
  • Pani Agnieszka Konarkowska
  • Pani Ewa Święcicka

Listę rezerwową tworzą w kolejności:

• Pani Katarzyna Konieczka
  • Pani Izabela Koitka
  • Pani Aleksandra Witczak
  • Pani Paulina Borkowska

Udział dziewięciu nauczycieli w projekcie wpisuje się w Europejski Plan Rozwoju Szkoły, który zakłada podniesienie  jakości pracy szkoły poprzez wzmocnienie  kompetencji językowych nauczycieli i uczniów, wykorzystanie TIK w procesie dydaktycznym, poszerzenie współpracy międzynarodowej poprzez platformę eTwinning.
Projekt zatytułowaliśmy "
Nowe kompetencje nauczycieli motorem rozwoju szkoły". Jego realizację rozpoczęliśmy od kursów językowych przygotowujących nauczycieli do wyjazdu zagranicznego. Pracujemy w dwóch grupach, w zależności od stopnia zaawansowania umiejętności językowych. Kolejnym etapem będą kursy językowe na Malcie w okresie wakacyjnym. Zdobyte umiejętności i doświadczenia przekażemy innym nauczycielom, uczniom i rodzicom.