Szkoła Podstawowa Nr 6 w Gnieźnie należy do sieci Szkół Odkrywców Talentów. Jedną z wielu podejmowanych w niej form pracy, pomagających uczniom dostrzec i rozwijać ich zdolności, jest coroczny Przegląd Uczniowskich Talentów, który tym razem odbył się 23 maja w Miejskim Ośrodku Kultury. Tematem przewodnim przeglądu były baśnie.

W przygotowanie imprezy, jak co rok, angażuje się wielu nauczycieli. Motyw baśni miał przenieść wszystkich w świat dziecięcych marzeń i pozwolić naszym artystom odkrywać i pokazywać swoje talenty.W tegorocznym przeglądzie brało udział wielu z naszych uczniów  prezentujących swoje możliwości wokalne, taneczne, grę na instrumentach, a także prace plastyczne. Podczas przeglądu dzieci prezentowały umiejętności nabyte podczas zajęć w szkole, jak i podczas zajęć pozaszkolnych, do udziału w których dzieci także są bardzo zachęcane. W przeglądzie brali udział uczniowie z różnych klas i różnych etapów nauczania, dlatego spotkanie miało również walor integrujący środowisko szkolne, a także rodziny "szóstkowiczów", które przybyły by podziwiać swoje pociechy. Ponadto impreza była okazją do dobrej zabawy, zarówno dla tych, którzy stali na scenie, jak i zasiadali na widowni.

Zdjęcia wykonane dzięki uprzejmości Państwa Dziel, a także naszej uczennicy Michalinie Siudzińskiej z kl. 6c.