2.06.2017 r. odbyła się wycieczka klas: 2b i 2e do „Nenufar Club” w Kościanie. Dzieci wzięły udział w programie „Z piratami dookoła świata”. Uczestnicy zostali przywitani przez pirata. Ubrani w kamizelki asekuracyjne wsiedli na tratwę, by rozpocząć podróż w poszukiwaniu zaginionego skarbu. Dzieci odnalazły pierwsze wskazówki, które doprowadziły je do Europy – tam nastąpiło pasowanie na pirata. Rodzina piracka przemieściła się do Egiptu, gdzie poznała wynalazki Egipcjan i uczyła się czytać hieroglify. Kolejne wskazówki doprowadziły uczestników wycieczki do Wioski Indiańskiej – tu poznali legendy indiańskie, tańczyli wokół Totemu taniec przyjaźni i zgody. W końcu skarb został odnaleziony, a przygodę zakończyło ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Było super! Ahoj przygodo!

power300

przycisk