8 czerwca  uczniowie SP6 z klasy 5 a spotkali się z Robertem Czają, Mariuszem Karmelitą- biegaczami, czynnymi  zawodnikami, którzy startują w maratonach, półmaratonach oraz w zawodach triathlonowych i Magdaleną Wożniak- biegaczką, „Słynną Kenijką”, osobą zaprzyjaźnioną SP6.  Pan Robert Czaja zapoznał młodzież z naszej szkoły z wiedzą na temat biegów na dystansach długich, objaśnił jak wygląda życie osoby, która czynnym zawodnikiem, jaka jest dieta biegacza  i  treningi, wyjaśnił  jak powinniśmy ubierać się chcąc zacząć przygodę z bieganiem oraz poinformował uczniów  do czego służy sprzęt dodatkowy biegacza  i jakich informacji dostarcza osobie biegającej np. pulsometr, zegarek z nawigacją itp. Po krótkiej części teoretycznej  klasa udała się do Parku 25-lecia - w okolicy Jeziora Winiary na trening biegowy. Zaproszonym gościom  Robertowi Czaji, Mariuszowi Karmelicie i Pani Magdalenie Woźniak za poświęcony czas i przekazana wiedzę BARDZO DZIĘKUJEMY.

power300

przycisk