Aktualności

31 maja klasa 3a i 3d wybrały się na wycieczkę do kopalni soli w Kłodawie. Na początku poznaliśmy historię powstania złóż kłodawskich. Kopalnia ta słynie z wydobywania soli kamiennej o barwie białej oraz unikalnej różowej. Właśnie ta różowa wzbudziła nasz największy zachwyt. Powstała ona ponad 200 mln lat temu z odparowania mórz i oceanów.

Po zjeździe windą z zawrotną prędkością 6 m/s znaleźliśmy się na poziomie ponad 600 m pod powierzchnią ziemi. Przechodziliśmy długimi chodnikami, widzieliśmy piękną kaplicę św. Kingi – patronki górników solnych. Po dalszej wędrówce dotarliśmy do Komory Drakuli. Wszystkim podobała się również ogromna  sala koncertowa, gdzie występują orkiestry. Wycieczka zakończyła się zakupem pamiątek – wielu z nas kupiło lampy solne oraz sól do kąpieli.

Wyjazd ten uważamy za bardzo udany. 

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem