Aktualności

waste

W dniu zakończenia roku szkolnego w naszej szkole miał miejsce finał akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc. W ten sposób dołączyliśmy do Polskiej Akcji Humanitarnej i jej misji niesienia pomocy w krajach najbardziej potrzebujących.

Celem akcji była pomoc osobom dotkniętym skutkami suszy w Somalii oraz konfliktu zbrojnego w Południowym Sudanie.

 

Początkiem naszej współpracy z PAH była przeprowadzona w szkole Akcja Edukacja, podczas której uczniowie dowiedzieli się czym jest Globalne Południe oraz z jakimi problemami borykają się dzieci w innych krajach.  

Kolejnym krokiem były prezentacje poprowadzone przez uczennice klasy IVc  w innych klasach. Uczennice podzieliły się zdobytą wiedzą oraz wyjaśniły, na czym polega akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc. Pozostali uczniowie z uwagą obejrzeli film o Somalii oraz wysłuchali swoich koleżanek.

W dniu zakończenia roku szkolnego w każdej klasie stała puszka z logo PAH, do której uczniowie mogli wrzucić symboliczną kwotę, a swoim ulubionym nauczycielom podziękować np. przy pomocy własnoręcznie zrobionej laurki. I tak też się stało! Pierwszy pieniążek do puszki wrzuciła pani dyrektor Elżbieta Zacholska, a następnie dołączyli uczniowie. Z dumą informujemy, że zebraliśmy 2522zł!

Pieniądze już powędrowały na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie! Dziękujemy również za piękne, szczere laurki, które wzruszyły niejednego nauczyciela! To dla nas wspaniałe dowody uznania!

Zapraszamy do przeczytania artykułu o naszej akcji, który pojawił się na portalu gniezno.naszemiasto.pl

http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/zakonczenie-roku-szkolnego-zamiast-kwiatka-niose-pomoc,4161000,artgal,t,id,tm.html

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem