Aktualności

Relacja ze zwiedzania Teatru im. A. Fredry od kulis autorstwa Julii Kupś z klasy 5c:

„Niedawno odwiedziliśmy miejski teatr, lecz nie po to, by oglądać spektakl, ale po to, by zobaczyć co jest za jego kulisami. Mieliśmy przewodnika, który nam o wszystkim opowiadał.
Najpierw zobaczyliśmy teatralny hol, który nazywa się fayer (wym. fuaje). Mieliśmy również okazję znaleźć się na tak zwanej loży oraz zobaczyć teatr z różnych perspektyw. Pan, który na co dzień zajmuje się wszystkimi technicznymi sprawami w teatrze, spuszczał i podnosił kurtynę, podczas gdy my pod nią staliśmy. Stanęliśmy na scenie jak prawdziwi aktorzy, mogliśmy zobaczyć co znajduje się poza sceną w tzw. kieszeni sceny. Oglądaliśmy garderoby, w których przebierają się aktorzy oraz mogliśmy mówić do mikrofonu, przez który informuje się w teatrze kto ma teraz wejść na scenę. Na koniec wyszliśmy przejściem dla aktorów i pracowników do fayer.
Wszystkim się podobało, więc zachęcamy do zwiedzania teatru!”

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem