Aktualności

waste

Dziś 10 listopad – w przeddzień 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej szkole to również dzień bardzo uroczysty. Wszyscy uczniowie pamiętali o odświętnych strojach, wszędzie było widać biało-czerwone barwy.

Uczniowie w związku ze świętem mieli do wykonania kilka zadań.

Już od poniedziałku uczniowie klas IV-VII śpiewali w klasach 4 zwrotki hymnu, a młodsze dzieci z klas I-III, chętnie wykonywały 2 zwrotki.

Jednym z zadań klas IV-VII było wykonanie plakatu, w dowolnej technice pt: “Patriota dla którego Ojczyzna była dobrem najwyższym”. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do konkursu, wykonali wiele ciekawych prac. Wyróżnione prace zostały wystawione na szkolnej gazetce.

Kolejnym zadaniem klas IV-VII – było ułożenie w zespołach klasowych – “Kodeksu Postaw Patriotycznych”. Po zebraniu wszystkich propozycji powstał Kodeks Postaw Patriotycznych o następującej treści:

1. Znam historię swojego kraju.

2. Dbaj o środowisko.

3. Szanuj inne narodowości.

4. Pamiętaj , że Ojczyzna to kraj, który ciebie potrzebuje i ty potrzebujesz jego.

5. Dbaj o symbole narodowe.

6.Pamiętaj o polskich bohaterach.

7. Znaj swój hymn i z dumą go śpiewaj.

8. Nie mów szeptem, gdy mówisz skąd jesteś.

Z okazji obchodów Święta Niepodległości w szkole został zorganizowany  Przegląd Pieśni Patriotycznych dla klas IV – VII. Uczniowie występowali solo, w duetach, a także w zespołach kilkuosobowych prezentując piosenki żołnierskie i pieśni patriotyczne.

Wyróżnieni to:

  •  Simone Fischer i Oliwia Szarpatowska,
  •   Laura Kurowska, 
  •  Magdalena Dziel, Joanna Grzeszczak, Oliwia Koralewska i Julia Pietraszewska.

                                              

Klasy I-III w tym dniu obejrzały multimedialne programy opowiadające o marszałku Józefie Piłsudskim. Wykonały dowolną techniką godło Polski, oraz w ramach nauki kodowania tworzyły flagę Polski.

Dzień ten na pewno przybliżył wszystkim uczniom wiele faktów z historii naszej Ojczyzny.

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem