Dnia 15 listopada w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę śmierci naszego patrona - Henryka Sienkiewicza.

Z tej okazji odbył się uroczysty apel, który został poprowadzony przez przewodniczącą naszej Szkoły - Zosię Woźniak oraz jej zastępczynię - Martynę Zielińską, o której swoją drogą jeszcze wspomnimy. Następnie Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła wielkość naszego patrona oraz wręczyła stypendia sześciorgu najzdolniejszym uczniom naszej szkoły. Klasa 7 B pokazała na co ich stać, ponieważ nagrody przyznano tutaj aż czterem osobom. Stypendia naukowe otrzymały: Olga Kokotowska, Joanna Jamroz oraz Matylda Jaworska. Tomasz Stawski otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia w sporcie. Taką samą nagrodę otrzymała także wcześniej wspomniana Martyna Zielińska z klasy 6b. Należy również wspomnieć o Ani Skowrońskiej z klasy 7a, której przyznano stypendium za wysokie wyniki w nauce. Wszystkim wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Całą uroczystość umilała nam swoim głosem Laura Kurowska, która wykonała pieśń "Żeby Polska była Polską".

Była niesamowita, z pewnością jeszcze nie raz o niej usłyszymy!

Matylda Jaworska