W dniu 7 grudnia 2017 roku zostały zorganizowane „MIKOŁAJKI NA SPORTOWO” dla KLAS IV-VII Szkoły Podstawowej Nr 6 w Gnieźnie. Miejscem zawodów była hala sportowa GOSiR przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie.

Zawody przeprowadzone zostały w formie wyścigów rzędów. Drużyna reprezentująca dana klasę składała się z 10 zawodników, w tym z 5 dziewczyn i 5 chłopców dodatkowo każdy startujący zawodnik musiał posiadać atrybut Mikołaja czyli jego czerwoną czapkę. Konkurencji było osiem, w których trzeba było wykazać się dużą sprawnością fizyczną, czego zawodnikom na pewno nie brakowało. Większość konkurencji nawiązywało do czynności wykonywanych przez Mikołaja, między innymi bieg z piłką w worku lub wymiana piłki z worka. Dużo emocji dostarczyły inne konkurencje takie jak: skoki w workach czy też prowadzenie piłki kijem do unihoka oraz niesienie piłki tenisowej na rakietce od tenisa stołowego.

Uczniowie którzy nie startowali w konkurencjach sportowych głośno i w różnoraki sposób dopingowali swoich kolegów i koleżanki.

Po zakończonych konkurencjach sportowych nastąpiło podsumowanie zawodów, wyłonienie zwycięzców, wręczenie dyplomów i słodkich upominków dla każdego.

Najlepszymi Małymi Mikołajami wśród klas IV została:

1. Klasa IV B
  2. Klasa IV A
  3. Klasa IV D
  4. Klasa IV C

W klasach V zwyciężyła:

1. Klasa V C
  2. Klasa V D
  3. Klasa V A
  4. Klasa V B

Klasy VI i VII rywalizowały razem i tu okazała się bezkonkurencyjna:

1. Klasa VI A