Aktualności

waste

 Christmas Card Exchange eTwinning Project 2017

https://twinspace.etwinning.net/46082/home

           

Miłym świątecznym zwyczajem  jest zwyczaj wysyłania kartek z życzeniami. Rozpoczął się on w Wielkiej Brytanii. Miało to miejsce  w 1834 roku, za sprawą Sir Henry'ego Cole'a.  Wraz ze swoim przyjacielem Johnem Horsley'em, który był ilustratorem, wpadł na pomysł świątecznej kartki. W centralnej części kartki przedstawiono rodzinę przy świątecznym stole.

          

W listopadzie tego roku nauczycielka  Primary School w Birmingham ( Wielka Brytania), pani Richardson,   zaproponowała wymianę własnoręcznie wykonanych kart świątecznych pomiędzy szkołami w całej Europie. Projekt dawał  okazję nie tylko do wykazania się plastycznymi umiejętnościami i wyobraźnią, ale także do dowiedzenia się jakich słów używają mieszkańcy innych krajów składając życzenia, czego sobie życzą, na czym im zależy,   jakich motywów używają na kartkach świątecznych? Jak obchodzą święta?

Klasa 5a oraz dzieci uczęszczające do świetlicy przygotowały przepiękne karty, które wysłane zostały do 43 szkół. Natomiast my zaczęliśmy otrzymywać karty od naszych partnerów. Otrzymane życzenia prezentujemy na szkolnym korytarzu. Na stronie projektu umieściliśmy także

plakat na temat polskich tradycji bożonarodzeniowych wykonany przez Adama z 4 a.

https://edu.glogster.com/glog/christmas-in-poland/2o0ol9nr11x

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem