9 marca 2018 r. do Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie zostali zaproszeni przyszłoroczni pierwszoklasiści wraz z rodzicami. Mieli oni okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną i wychowawczą szkoły oraz zobaczyć kolorowe i nowoczesne wnętrze naszej placówki.

Spotkanie informacyjne rozpoczęło się o godz. 16.30. Pani Dyrektor Elżbieta Zacholska przywitała wszystkich zebranych. Następnie przedstawiła zasady rekrutacji oraz sposób funkcjonowania szkoły. W „szóstce” uczniowie objęci są opieką pedagoga szkolnego, psychologa i logopedy. Dzieci mogą wziąć udział w różnych zajęciach pozalekcyjnych, realizować dodatkowe programy. W budynku znajdują się: pracownie komputerowe, sale przedmiotowe wyposażone w tablice interaktywne, biblioteka szkolna, świetlica i stołówka.

Po spotkaniu z dyrekcją nadszedł czas zwiedzania szkoły, na dzieci czekało wiele atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia z chustą animacyjną, zagadki biblioteczne, gra w szachy, zadania z języka polskiego, zabawy sportowe. Bardzo podobały się zajęcia plastyczne i techniczne, podczas których dzieci samodzielnie wykonywały zakładki do książek, kolorowały, zapoznawały się z origami, układały schematy elektroniczne. Niezwykłe emocje towarzyszyły zwiedzającym podczas doświadczeń, szczególnie przy wybuchającym wulkanie, a także w trakcie zajęć z programowania Cody Roby. Przyszli pierwszoklasiści korzystali z pracowni komputerowej, a także z tablic interaktywnych - wykonywali różne zadania z języka angielskiego, rozpoznawali odgłosy zwierząt i dźwięki instrumentów muzycznych. Mali goście chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów SP 6.

Bardzo dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za miłe spotkanie. Serdecznie zapraszamy Was w nowym roku szkolnym.

Drzwi Otwarte oczami ucznia Oliwiera Godlewskiego z klasy 4a