Aktualności

waste

Życie pędzi wciąż do przodu,

Coraz prędzej gna i bryka

I czasami w tym pospiechu coś ważnego nam umyka

A więc wniosek dzisiaj stawiam,

Aby każdy z nas spróbował

Przy okazji, bez okazji, dobro innym podarować..

 

Powiedz TAK dla wiosny! TAK dla innego człowieka! TAK dla zmian, które przynoszą dobro! Nie bójmy się chcieć!

Jak wszystkim wiadomo 21 III to pierwszy dzień wiosny, która ożywia na nowo uśpioną przyrodę, a przez to budzi nadzieję na zmianę tego, co w naszym życiu niedobre, nieskuteczne, nieprawdziwe... Fundacja Świat na Tak, której misją jest promowanie dobra, otwieranie się na drugiego człowieka oraz nawiązywanie życzliwego dialogu między ludźmi od kilku lat propaguje ideę by tego dnia zrobić coś dobrego dla innych i w ten sposób wnieść trochę wiosny-nadziei-dobra w ich i nasze życie.

Czy da się świat zmienić jednym ruchem? Da się, o ile spróbujesz ten ruch wykonać. Dziś społeczność naszej szkoły zmieniła świat. Może nie zupełnie, ale zrobiliśmy dobry krok w tę stronę. Wspólnymi siłami nauczycieli, rodziców i uczniów zebraliśmy 580 zł, które przesłaliśmy Fundacji Polska Akcja Humanitarna.

Po co?

Wszyscy na pewno słyszeliście o dzieciach z Syrii, które musiały opuścić swoje domy, bo w ich kraju od wielu lat toczy się wojna. Mieszkają teraz w obozie dla uchodźców w Turcji. Niektóre z nich mogą się tam uczyć, ale do szkoły mają bardzo daleko. Potrzebują autobusu, który mógłby ich dowozić i PAH zamierza im go kupić. Będziemy w tym mieli swój udział. Ale ta akcja nie jest jedynym sposobem naprawiania świata, w który możemy się zaangażować. Jeśli się dobrze rozejrzycie wokół siebie, jeśli zajrzycie w głąb siebie, na pewno znajdziecie jeszcze wiele rzeczy, spraw, problemów, które dadzą się zmienić na lepsze, przy odrobinie dobrej woli. Wspólnie możemy zdziałać jeszcze więcej!Na tablicy z pomysłami pojawiło się całe mnóstwo sposobów. Każdy znajdzie jakiś dla siebie.

Zmieniając świat, zmieniliśmy także naszą szkołę. Wiosenne dekoracje klas przygotowane na jej powitanie są bardzo piękne i pomysłowe, podobnie jak „chmury wyrazowe” złożone z naszych imion.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

 

Klasy w chmurze wyrazowej:

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

List od wiosny z zadaniami dla kl I-III

https://padlet.com/goskareszko/xqmlyy0qt4g2

 

Tablica z dekoracjami kl I-III

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem