Aktualności
Dziś 16 kwietnia w naszej klasie pojawił się gnieźnieński podróżnik, członek klubu górskiego "Direta", trzykrotny zdobywca szczytu Mont Blanc- pan Arek Oszutowski.
Gdy weszliśmy po przerwie, w klasie  huczał mroźny wiatr, a w tyle sali stał żółty namiot. Po kilku minutach wyszedł z niego człowiek ubrany w raki, kurtkę, kask i gogle, a na plecach dźwigał ciężki plecak. Na pasie miał uprząż, a do niej przyczepiony tzw. szpej. Zaczął kolejno ściągać z siebie cały sprzęt i opowiadać do czego wszystko służy. Bardzo rozbawiła nas górska bielizna :) Wbijaliśmy w lód śrubę lodową, gotowaliśmy wodę na maszynce turystycznej. ważyliśmy ciężar raków, które nosi na butach, zwanych skorupami wspinacz.  Okazało się, że plecak na wyprawę osiąga wagę 20-25 kg.
Później oglądaliśmy prezentację multimedialną. Mogliśmy posłuchać o wyprawie na Mont Blanc, Piz Bernina, Elbrus, Dufours Pitze, Matterhorn czy w Tatry. Spotkanie zakończyły wspólne zdjęcia. Może ktoś z nas odkryje w sobie pasję podróżnika i wspinacza po dzisiejszym spotkaniu - kto wie?
 
Katarzyna Konieczka
Marlena Oszutowska

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem