Aktualności
Spacerując nad jeziorem Jelonek można przenieść się w czasie. Tego dziś doświadczyli uczniowie klasy 3a i 3b, którzy cofnęli się w czasie o tysiąc lat. Spotkaliśmy myśliwego, który w ciekawy sposób opowiadał o dawnych polowaniach i wydawał odgłosy godowe łosi i  jeleni. Dowiedzieliśmy się jak plotło się sieć, jak łowiono i sprawiano ryby. Mogliśmy czynnie uczestniczyć w przygotowaniu skór, dowiedzieć się jak ubrać się, by pozyskać miód i nie zostać pokąsanym przez pszczoły. Kowal podzielił się z nami wiedzą jak tworzy się grzebień do czesania owiec i ostrze do nożyka kuchennego. Największą atrakcją był jednak sokolnik, który szkoli sokoły i jastrzębie. Nad brzegiem jeziora spacerowały koniki wielkopolskie, owce i kozy, a my chłonęliśmy wiedzę. Mięliśmy mnóstwo pytań do naszych przewodników, a oni wszystko w ciekawy sposób wyjaśniali. To była bardzo ciekawa lekcja historii.
Marlena Oszutowska
Katarzyna Konieczka

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem