Aktualności

waste

Spacerując nad jeziorem Jelonek można przenieść się w czasie. Tego dziś doświadczyli uczniowie klasy 3a i 3b, którzy cofnęli się w czasie o tysiąc lat. Spotkaliśmy myśliwego, który w ciekawy sposób opowiadał o dawnych polowaniach i wydawał odgłosy godowe łosi i  jeleni. Dowiedzieliśmy się jak plotło się sieć, jak łowiono i sprawiano ryby. Mogliśmy czynnie uczestniczyć w przygotowaniu skór, dowiedzieć się jak ubrać się, by pozyskać miód i nie zostać pokąsanym przez pszczoły. Kowal podzielił się z nami wiedzą jak tworzy się grzebień do czesania owiec i ostrze do nożyka kuchennego. Największą atrakcją był jednak sokolnik, który szkoli sokoły i jastrzębie. Nad brzegiem jeziora spacerowały koniki wielkopolskie, owce i kozy, a my chłonęliśmy wiedzę. Mięliśmy mnóstwo pytań do naszych przewodników, a oni wszystko w ciekawy sposób wyjaśniali. To była bardzo ciekawa lekcja historii.
Marlena Oszutowska
Katarzyna Konieczka

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem