Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 zajęli 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej „Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej”.

Konkurs polegał na wykonaniu grafiki, w kategoriach młodszych oraz filmu lub vloga dla młodzieży w wieku 10-14 lat. Już w czerwcu Szymon i Witek dowiedzieli się o przejściu do głównego etapu konkursu. 6 września ogłoszono wyniki finałów, w których uczniowie z Gniezna uplasowali się na III miejscu.

Film trwa 3 minuty. Uczniowie wcielili się w nim w rolę lektorów podróżując po Pawłowie, Gnieźnie i Inowrocławiu. W filmie wystąpili też Robert Gaweł i Rafał Cyms.

Powstaniu filmu zgodnie z wymogami konkursu towarzyszyła działalność informacyjna o dokonaniach Pawła Cymsa wśród lokalnej społeczności.