26 października to Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole obchodziliśmy go pod hasłem „Message to the world”. W akcję włączyło się wielu uczniów, którzy zaprojektowali i wykonali samodzielnie koszulki z hasłami o szczególnym dla nich znaczeniu. Mogliśmy się dowiedzieć, że „Legends never die”, „We are all equal”, „All you need is English”, że co ważne to „Life in peace”. Uczniowie mieli też dla nas takie przesłania, jak „Find your story”, „Warm up your brain” „Do not be sad – smile!” „Live now and enjoy” „I like dancing”, „Everything I want is on the other side of the fear” i wiele, wiele innych. To był, piękny, kolorowy dzień w naszej szkole!

Młodsze dzieci wykonały fantastyczne ilustracje ukazujące ich ulubionych bohaterów naszych książek do języka angielskiego – okazuje się, że gąsienica Colin jest zdecydowanym faworytem naszych uczniów! Rozmawialiśmy też o tym, dlaczego języki obce są tak ważne w obecnych czasach. Usłyszeliśmy wiele ciekawych argumentów!

Serdecznie dziękujemy osobom, które poświęciły sporo czasu na wykonanie replik budowli kojarzących się z krajami anglojęzycznymi – Wasze prace wzbudziły ogromne zainteresowanie uczniów i nauczycieli!

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i już nie możemy się doczekać kolejnego Dnia Języków Obcych w naszej szkole!