Dziś nasza szkoła ma szczególny powód do radości – miasteczko rowerowe, które powstało dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób. Tutaj dzieci będą mogły zdobyć pierwsze prawo jazdy – kartę rowerową. Poznają znaki drogowe i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uroczystego przecięcia wstęgi i tym samym otwarcia naszego miasteczka dokonali prezydent Tomasz Budasz, pan Piotr Gruszczyński pani dyrektor Elżbieta Zacholska oraz pan Michał Dziel. Następnie w towarzystwie młodych rowerzystów z naszej szkoły odbyli próbną przejażdżkę po miasteczku.

Dzieci opowiedziały o swoich doświadczeniach z rowerem i przekonywały do korzystania z tej ekologicznej, zdrowej i taniej formy transportu. Poprosiły też o więcej ścieżek rowerowych w Gnieźnie, aby móc bezpiecznie poruszać się po mieście. Na koniec wypróbowaliśmy sygnalizację świetlną – działa! Zakończyliśmy to spotkanie przy dźwięku dzwonków rowerowych. Dziękujemy!