Tradycja Halloween sięga dwóch tysięcy lat i wywodzi się od starożytnych Celtów (dzisiejsze tereny Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii). Ludy te wierzyły, że w wigilię Wszystkich Świętych duchy zmarłych wracają na ziemię i próbują wejść w ciała ludzi. Aby odstraszyć te złe duchy, Celtowie palili ogniska, zakładali upiorne stroje i maski i hałasowali wokół ognia. Do Ameryki święto Halloween przybyło wraz z irlandzkimi imigrantami w XIX wieku. W wigilię Wszystkich Świętych Amerykanie przebierali się zwyczajem Celtów w stroje i maski i urządzali pochody ulicami miasta. To właśnie amerykańska odmiana Halloween została zaszczepiona w zachodniej Europie dopiero w drugiej połowie XX wieku.

W naszej szkole uczniowie również obchodzili ten dzień. Późnym popołudniem po szkole krążyły czarownice, duchy i wampiry. Przebrania zostały uatrakcyjnione przez rozmaite maski, akcesoria, makijaże. Dzieci tańczyły w rytm popularnych, energetycznych melodii. Odbyły się różnorodne konkursy i zabawy ze słodkimi nagrodami. Z wielkim zaangażowaniem uczestnicy przystępowali do konkurencji. Jedna z nich polegała na jak najszybszym zjedzeniu bez pomocy rąk ciasteczka zawieszonego na sznurku. Kolejną zabawą był taniec w parach z balonikiem pomiędzy tancerzami. Wygrała para, która zdołała utrzymać balon najdłużej bez podtrzymywania rękoma, jednocześnie nie przerywając tańca. Konkurencją, która wywołała najwięcej śmiechu, była zabawa w mumię. W tym zadaniu każda para uczniów otrzymała dwie rolki papieru toaletowego. Jedna osoba miała pełnić rolę „mumii”, podczas gdy druga jak najszybciej owinąć ją dookoła papierem. Wygrała dwójka, która najszybciej poradziła sobie z tym zadaniem.

Wszystkie zabawy i konkursy sprawiły dzieciom wiele radości. Nietypowy i pełen wrażeń wieczór ubarwił naszą szkolną codzienność.