Herb, flaga, barwy” - warsztaty muzealne pt. ”Polska niepodległa -100 lat wolności. Uczniowie klasy 3A wybrali się na ciekawe zajęcia do Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, podczas których  przypominali symbole państwa i miasta. Poznali historię, jak zmieniał się orzeł na polskiej fladze. W przystępny sposób uczniowie zapoznali się z historią odzyskania przez Polskę niepodległości. Zajęcia połączone były z prezentacją multimedialną, a następnie dzieci samodzielnie wykonywały flagę powstańczą.

Była to ciekawa lekcja historii.