W poniedziałek 22 października 2018 r. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Uroczystość ta miała miejsce na hali sportowej ,,GOSiR”.

Uczniowie klasy 1a oraz 1b udali się na swoje miejsca. Natomiast rodzice zasiedli na wyznaczonych miejscach przygotowanych dla nich. Na początku został wprowadzony sztandar oraz odśpiewany hymn państwowy. Wydarzenie to rozpoczęła Pani wicedyrektor Izabela Maćkowiak. Następnie uczniowie przedstawili swoje zadania do wykonania w naszej szkole, a także pięknie śpiewali  i tańczyli. Dzieci chętnie brały w tym udział. Nie zabrakło też przedstawień, w których dzieci odgrywały główną role. Na koniec odbyło się ślubowanie, a aktu pasowania dokonała pani wicedyrektor. Wygłaszając słowo ,,ślubujemy” maluszki stawały się prawdziwymi uczniami naszej szkoły!

Uważamy, że pasowanie przebiegło w miłej atmosferze. Nie zabrakło pozytywnej energii oraz wzorowego zachowania. Miło było widzieć radosne twarze małych uczniów i dumnych rodziców. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą godnie reprezentować szkołę przez najbliższe lata.

Martyna Zielińska

Zofia Piechowiak