Aktualności

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień”.

Tak brzmi główna idea programu „Śniadanie Daje Moc”, do którego nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny. Głównym jego celem jest edukacja najmłodszych oraz zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci. Akcja została przeprowadzona  w naszej szkole 8 listopada br. Polegała na zorganizowaniu w każdej z  klas wspólnego śniadania. W akcję włączyli się  uczniowie klas 1-3.

Praktyczne działania poprzedzone były pokazem i omówieniem  zasad zdrowego odżywiania.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o dokładnym umyciu rąk. Wszyscy razem ochoczo przystąpiliśmy do samodzielnego przygotowywania zdrowego i pysznego śniadania.W nasze działania włączyli się rodzice uczniów. Dzięki  ich pomocy na szkolnych „stolikach” znalazły się kolorowe kanapki i inne zdrowe przekąski. Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją  zwłaszcza podczas prac grupowych  ale przede wszystkim  zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie każdego człowieka.

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem