„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień”.

Tak brzmi główna idea programu „Śniadanie Daje Moc”, do którego nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny. Głównym jego celem jest edukacja najmłodszych oraz zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci. Akcja została przeprowadzona  w naszej szkole 8 listopada br. Polegała na zorganizowaniu w każdej z  klas wspólnego śniadania. W akcję włączyli się  uczniowie klas 1-3.

Praktyczne działania poprzedzone były pokazem i omówieniem  zasad zdrowego odżywiania.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o dokładnym umyciu rąk. Wszyscy razem ochoczo przystąpiliśmy do samodzielnego przygotowywania zdrowego i pysznego śniadania.W nasze działania włączyli się rodzice uczniów. Dzięki  ich pomocy na szkolnych „stolikach” znalazły się kolorowe kanapki i inne zdrowe przekąski. Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją  zwłaszcza podczas prac grupowych  ale przede wszystkim  zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie każdego człowieka.

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet