W ramach obchodów rocznicy 100 lecia odzyskania niepodległości uczniowie naszej Szkoły już w listopadzie 2017 roku rozpoczęli jej świętowanie. Postanowili przez cały rok różnymi akcjami przypominać o odzyskaniu niepodległości po 123 latach niewoli.

Na początek stworzyliśmy nasz własny „Kodeks postaw patriotycznych”, ćwiczyliśmy we wszystkich klasach piękne wykonania czterech zwrotek hymnu narodowego.

W maju 2018 roku poświęciliśmy uwagę kolejnemu z symboli narodowych – fladze.

Przez wszystkich uczniów opanowana do perfekcji została umiejętność uroczystego składania flagi państwowej. Składaliśmy też naszej ojczyźnie życzenia na przyszłość.

Okazaliśmy naszą radość z bycia Polakami i posiadania naszych barw narodowych.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła II miejsce w niepodległościowym konkursie w ramach Młodzieżowych Dni Historii.

Mieliśmy też sukcesy ogólnopolskie. Szymon Ławecki i Witold Temczuk z klasy VII zajęli III miejsce w konkursie organizowanym przez IPN „Niezwyciężeni 1918-2018”

Listopad 2018 roku przeżywaliśmy nader intensywnie. Urząd Miasta Gniezna wyróżnił troje naszych uczniów w konkursie „Zostań herosem niepodległości”.

8 listopada i kolejny nasz sukces! Spośród kilkunastu szkół podstawowych i średnich „szóstka” zajęła II miejsce w grze miejskiej „Ślady walki o wolność i niepodległość”

A potem wielki finał!

„Bez korzeni nie ma skrzydeł” – to motto przyświecające projektowi uzyskania miana pomnika przyrody dla ponad stuletniego jesionu rosnącego na terenie szkolnego boiska. Relacja z uroczystości poniżej.

Częścią projektu były również zadania dla uczniów

Do zobaczenia za 100 lat !!!

Anna Żydowicz