Aktualności

Musimy kochać zarówno tych, których poglądy podzielamy, jak i tych, z którymi się nie zgadzamy. I jedni i drudzy bowiem trudzili się, szukając prawdy, i jedni, i drudzy pomagali nam ją znaleźć.”

Te słowa św. Tomasza z Akwinu były główną inspiracją w trakcie finału Tygodnia Tolerancji, który miał miejsce w naszej szkole 26 listopada w związku z  Międzynarodowym Dniem Tolerancji przypadający corocznie 16 listopada. Jest to święto szacunku i akceptacji, jak i przeciwstawiania się takim zjawiskom jak przemoc, nacjonalizm, rasizm oraz dyskryminacja i marginalizacja mniejszości.

W trakcie Tygodnia Tolerancji uczniowie klas 1-3 mieli za zadanie przystroić Panią Tolerancję w przygotowane przez siebie hasła związane z tolerancją. Natomiast uczniowie klas 4-8 w ramach swojego zadania wykonywali zdjęcia promujące tolerancję. Efekty pracy dzieci można podziwiać na gazetce szkolnej na parterze.

W trakcie poniedziałkowego finału Tygodnia Tolerancji nadana została przez radiowęzeł audycja zachęcająca do refleksji i niesienia pomocy oraz walki z nietolerancją. W ramach tego dnia chętni uczniowie przebierali się za przedstawicieli różnych ras lub mieszkańców różnych kontynentów. Na koniec została wykonana pamiątkowa fotografia.

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem