Aktualności

Musimy kochać zarówno tych, których poglądy podzielamy, jak i tych, z którymi się nie zgadzamy. I jedni i drudzy bowiem trudzili się, szukając prawdy, i jedni, i drudzy pomagali nam ją znaleźć.”

Te słowa św. Tomasza z Akwinu były główną inspiracją w trakcie finału Tygodnia Tolerancji, który miał miejsce w naszej szkole 26 listopada w związku z  Międzynarodowym Dniem Tolerancji przypadający corocznie 16 listopada. Jest to święto szacunku i akceptacji, jak i przeciwstawiania się takim zjawiskom jak przemoc, nacjonalizm, rasizm oraz dyskryminacja i marginalizacja mniejszości.

W trakcie Tygodnia Tolerancji uczniowie klas 1-3 mieli za zadanie przystroić Panią Tolerancję w przygotowane przez siebie hasła związane z tolerancją. Natomiast uczniowie klas 4-8 w ramach swojego zadania wykonywali zdjęcia promujące tolerancję. Efekty pracy dzieci można podziwiać na gazetce szkolnej na parterze.

W trakcie poniedziałkowego finału Tygodnia Tolerancji nadana została przez radiowęzeł audycja zachęcająca do refleksji i niesienia pomocy oraz walki z nietolerancją. W ramach tego dnia chętni uczniowie przebierali się za przedstawicieli różnych ras lub mieszkańców różnych kontynentów. Na koniec została wykonana pamiątkowa fotografia.

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem