Musimy kochać zarówno tych, których poglądy podzielamy, jak i tych, z którymi się nie zgadzamy. I jedni i drudzy bowiem trudzili się, szukając prawdy, i jedni, i drudzy pomagali nam ją znaleźć.”

Te słowa św. Tomasza z Akwinu były główną inspiracją w trakcie finału Tygodnia Tolerancji, który miał miejsce w naszej szkole 26 listopada w związku z  Międzynarodowym Dniem Tolerancji przypadający corocznie 16 listopada. Jest to święto szacunku i akceptacji, jak i przeciwstawiania się takim zjawiskom jak przemoc, nacjonalizm, rasizm oraz dyskryminacja i marginalizacja mniejszości.

W trakcie Tygodnia Tolerancji uczniowie klas 1-3 mieli za zadanie przystroić Panią Tolerancję w przygotowane przez siebie hasła związane z tolerancją. Natomiast uczniowie klas 4-8 w ramach swojego zadania wykonywali zdjęcia promujące tolerancję. Efekty pracy dzieci można podziwiać na gazetce szkolnej na parterze.

W trakcie poniedziałkowego finału Tygodnia Tolerancji nadana została przez radiowęzeł audycja zachęcająca do refleksji i niesienia pomocy oraz walki z nietolerancją. W ramach tego dnia chętni uczniowie przebierali się za przedstawicieli różnych ras lub mieszkańców różnych kontynentów. Na koniec została wykonana pamiątkowa fotografia.