12  grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły - 7a i 7b poznali nową dyscyplinę sportu - Rugby. W ramach realizacji projektu szkolnego - "Małe spotkania z  wielkim sportem" klasy siódme gościły na lekcji wychowania fizycznego założyciela gnieźnieńskiego klubu sportowego "TYTAN", wieloletniego trenera rugby, pedagoga  pana Romana Biskupskiego. W trakcie trwania zajęć lekcyjnych p. Roman Biskupski opowiedział wiele ciekawostek o tej dyscyplinie sportu, zapoznał uczniów z podstawowymi przepisami rugby, przybliżył uczniom  jak wygląda trening codzienny rugbystów oraz poprowadził zajęcia w formie małego treningu sportowego z elementami rugby. Zajęcia były bardzo ciekawe i nietypowe, zastosowanie piłek do rugby - jako specyficznego sprzętu, którego używanie wymaga koncentracji oraz wzmożonej uwagi spowodowało wiele  zabawnych sytuacji, jednocześnie uświadomiło uczniom jak nietypową dyscypliną  sportu jest rugby. Za zaangażowanie, poświęcony czas oraz przekazanie wielu cennych informacji na temat rugby serdecznie dziękujemy.