Aktualności

Warsztaty pieczenia i ozdabiania pierniczków - w klasie 3A

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 3A  zmienili  się w znakomitych cukierników i podjęli się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest wypiek tradycyjnych pierników.

Cała klasa pojechała do Gospodarstwa Agroturystycznego w Łubowie. Dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne ,a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe z ogromnym zapałem i zaangażowaniem dzieci zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które wypiekane były w piecu chlebowym. Tu pod czujnym okiem właściciela gospodarstwa  pierniki nabierały koloru piekąc się w piecu. Po upieczeniu pierniczków uczniowie pięknie je przyozdobili, wykazując przy tym wielkie zaangażowanie, ale i zdolności plastyczne. Na koniec naszej wizyty w gospodarstwie, zajrzeliśmy do zagrody z kozami. Każdy chciał pogłaskać i nakarmić kózki. Było przy tym dużo śmiechu.

Każdy wrócił do Gniezna z pięknie ozdobionymi piernikami.

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem