Warsztaty pieczenia i ozdabiania pierniczków - w klasie 3A

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 3A  zmienili  się w znakomitych cukierników i podjęli się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest wypiek tradycyjnych pierników.

Cała klasa pojechała do Gospodarstwa Agroturystycznego w Łubowie. Dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne ,a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe z ogromnym zapałem i zaangażowaniem dzieci zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które wypiekane były w piecu chlebowym. Tu pod czujnym okiem właściciela gospodarstwa  pierniki nabierały koloru piekąc się w piecu. Po upieczeniu pierniczków uczniowie pięknie je przyozdobili, wykazując przy tym wielkie zaangażowanie, ale i zdolności plastyczne. Na koniec naszej wizyty w gospodarstwie, zajrzeliśmy do zagrody z kozami. Każdy chciał pogłaskać i nakarmić kózki. Było przy tym dużo śmiechu.

Każdy wrócił do Gniezna z pięknie ozdobionymi piernikami.