W dniach 31.01-  3.02.2019 po raz pierwszy w Gnieźnie rozegrano Indywidualne  Mistrzostwa Polski w Badmintonie. Na parkiecie Hali przy ulicy Sportowej zmierzyli się najlepsi zawodnicy z całej Polski. Organizatorem mistrzostw był Wojciech Szkudlarczyk, polski badmintonista, trener, wielokrotny medalista o światowym poziomie wytrenowania, trenujący młodzież z gnieźnieńskich szkół od roku. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obserwowania najlepszych zawodników z całej Polski  w sportowych zmaganiach. Możliwość obserwowania imprezy na takim poziomie wytrenowania sportowego rozbudza zainteresowanie badmintonem- dyscypliną sportową, która zdobywa coraz większą popularność wśród coraz szerszej rzeszy ludzi.