Aktualności

waste

W końcu nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich pierwszy dzień wiosny. W naszej szkole był on obchodzony wspólnie z dniem Świętego Patryka, patrona Irlandii, o którym uczniowie mogli wcześniej usłyszeć na lekcjach języka angielskiego.  Już od rana na korytarzach dominował zielony kolor ubrań młodzieży. Jest on narodowym kolorem Irlandii i nawiązuje do trawiastego krajobrazu wyspy. Można też było zauważyć trójlistne koniczynki w różnej postaci, wykonane własnoręcznie przez uczniów. Według legendy, wykorzystał ją Święty Patryk do zobrazowania istoty Trójcy Świętej.

Uczniowie klas starszych otrzymali do wykonania zadanie konkursowe, które polegało na wykonaniu przez całą klasę gazetki ściennej złożonej z elementów wiosennych z ich angielskim opisem. Nagrodą za najpiękniejszą i poprawną językowo gazetkę było zwolnienie zwycięskich klas z wykonywania zadań domowych ze wszystkich przedmiotów. Pierwsze miejsce zajęły klasy Vb i VIIa, które uzyskały zwolnienie z wykonywania prac domowych przez trzy dni. Drugie miejsce – klasy VIb, Vc i IVa, które nie będą musiały odrabiać zadań domowych przez dwa dni. Zaś trzecie miejsce zajęły klasy VIIb, VIIIb, IVc oraz Va, które będą wolne od prac domowych przez jeden dzień.

Tego dnia uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawej audycji na temat Irlandii w języku angielskim. Mogli dowiedzieć się z niej o patronie Irlandii, miejscach wartych odwiedzenia w tym kraju, o tradycyjnym śniadaniu irlandzkim, a nawet o słynnym skrzacie, Leprikonie.

Cały dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze i nikt nawet nie pomyślał o wagarach.

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem