Aktualności

waste

W dniu 12 marca 2019 roku uczestniczyłam w VIII edycji Festiwalu Piosenki Niemieckiej “Singen macht Spaβ”. Jego organizatorem było II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki. Wybór utworu nie był prosty, ale ostatecznie wybrałam piosenkę  Namiki "Je ne parle pas francais". W językowo – muzycznych potyczkach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W sumie 21 uczestników, którzy wystąpili jako soliści lub zespoły. Przed rozpoczęciem festiwalu wysłuchaliśmy zagranego na fortepianie utworu "Dla Elizy" w wykonaniu dr Szymona Musioła.

Po występach przyszła kolej na obrady jury. Podczas przerwy konferansjerzy zaproponowali wokalistom i publiczności zabawę przy niemieckich łamańcach językowych i wierszykach.

Następnie przyszła pora, by poznać zwycięzców. Na podium, w kategorii szkół podstawowych, stanął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1. Ja zajęłam drugie miejsce. Natomiast kolejne miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Witkowie.

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem