Dnia 17 marca 2018 r. w siedzibie Urzędu Skarbowego w Gnieźnie  odbył się  XVII Powiatowy Konkurs „Finanse a matematyka” organizowany pod patronatem Ministerstwa Finansów. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy IV – VII), klasy gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa grupa z klasy 8b: Olga Mokotowska, Aleksandra Nowak oraz Tomasz Stawski.

W etapie finałowym rywalizowało ze sobą 43 uczniów wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Konkurs polegał na wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego na podstawie treści przedstawiającej sytuację rodzinną i finansową hipotetycznego podatnika. Przy stanowiskach komputerowych uczniowie korzystali z e-Deklaracji. Zadania, z którymi uczniowie musieli się zmierzyć,  przygotowali pracownicy Urzędu Skarbowego w Gnieźnie. Czas na ich rozwiązanie wynosił łącznie 50 minut. Wypełnienie formularza PIT-37 dla niejednej osoby dorosłej jest bardzo trudne, jednak nie dla naszej młodzieży.

Uczestnicy  oceniani byli w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz zespołowej o Puchar Naczelnika Urzędu Skarbowego.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 26 kwietnia 2018 r.

Miło mam zakomunikować, że uczennica klasy 8b naszej szkoły Olga Kokotowska zdobyła indywidualnie piąte miejsce. Gratulujemy!!!