W miejscowości Trembowla na Ukrainie powstaje (tworzy się) polska szkoła.

Trembowla (ukr. Теребовля) – miasto rejonowe na zachodniej Ukrainie w obwodzie tarnopolskim, nad rzeką Gniezna.

Rodzicom i nauczycielom jest niezwykle trudno zorganizować podręczniki, a także potrzebne przybory szkolne. Pomagają w tym polscy nauczyciele, sympatycy, ludzie dobrej woli. W ubiegłym roku  nasza szkoła przekazała zestaw podręczników dla klasy I, II.

Otrzymaliśmy podziękowania od dyrekcji szkoły w Trembowli.

W miesiącu maju w naszej szkole trwała zbiórka przyborów szkolnych, gier, zabawek dla dzieci klas I-III z Trembowli. Zostały one  posegregowane  i przekazane panu W. Pępkowskiemu, który postanowił osobiście zawieźć je na Ukrainę.

Wszystkim UCZNIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM  SERDECZNIE  DZIĘKUJĘ  za włączenie się do akcji, za życzliwość i pomoc.

A.Frankowska