Uczniowie z kółka turystyczno-kulinarnego wybrali się na pierwszy rajd po Gnieźnie. W pieszej wyprawie udział wzięli uczniowie z klas drugich, trzecich i czwartych.

Piątkowe popołudnie spędziliśmy w Gnieźnie w Zagrodzie „Alpaki i Przyjaciele.” Edukacja z udziałem zwierząt wprowadziła wszystkich w bardzo miły i energiczny klimat. Dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, które mogły dotykać, głaskać, przytulać i brać na ręce. Każdy uczeń karmił i czesał alpaki.

Poprzez bezpośredni kontakt z naturą, spotkania z  różnymi gatunkami zwierząt, ruch na świeżym powietrzu oraz warsztaty kulinarne, pragniemy propagować zdrowy styl życia oraz poznawać  najbliższe regiony Gniezna i okolicy.

Głównym celem naszego spotkania było:

• Poznanie podstawowych informacji o hodowli alpak,
  • Kształtowanie odpowiednich postaw i pogadanka o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami oraz sprawowaniu opieki nad nimi,
  • Spotkanie z alpakami i ich karmienie, spacer
  • Bezpośredni kontakt z pozostałymi  zwierzętami z zagrody
  • Rozmowa na temat wartości odżywczych warzyw i przygotowywanie sałatek ,
  • Ruch na świeżym powietrzu ,zabawy i gry sportowe,
  • Integracja grupy,
  • Poznawanie nowych, ciekawych miejsc w naszym regionie

Po zakończonej zabawie i ognisku ,pełni sił wróciliśmy pieszo do swoich domów.

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu - Na szlaku!