Aktualności

Uczniowie z kółka turystyczno-kulinarnego wybrali się na pierwszy rajd po Gnieźnie. W pieszej wyprawie udział wzięli uczniowie z klas drugich, trzecich i czwartych.

Piątkowe popołudnie spędziliśmy w Gnieźnie w Zagrodzie „Alpaki i Przyjaciele.” Edukacja z udziałem zwierząt wprowadziła wszystkich w bardzo miły i energiczny klimat. Dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, które mogły dotykać, głaskać, przytulać i brać na ręce. Każdy uczeń karmił i czesał alpaki.

 Poprzez bezpośredni kontakt z naturą, spotkania z  różnymi gatunkami zwierząt, ruch na świeżym powietrzu oraz warsztaty kulinarne, pragniemy propagować zdrowy styl życia oraz poznawać  najbliższe regiony Gniezna i okolicy.

Głównym celem naszego spotkania było:

  • Poznanie podstawowych informacji o hodowli alpak,
  • Kształtowanie odpowiednich postaw i pogadanka o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami oraz sprawowaniu opieki nad nimi,
  • Spotkanie z alpakami i ich karmienie, spacer
  • Bezpośredni kontakt z pozostałymi  zwierzętami z zagrody                  
  • Rozmowa na temat wartości odżywczych warzyw i przygotowywanie sałatek ,
  • Ruch na świeżym powietrzu ,zabawy i gry sportowe,
  • Integracja grupy,
  • Poznawanie nowych, ciekawych miejsc w naszym regionie

Po zakończonej zabawie i ognisku ,pełni sił wróciliśmy pieszo do swoich domów.

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu - Na szlaku!

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem