Małe spotkania z wielkim sportem- Wrzesień 2019, dzisiaj klasa 4a odwiedziła Stado Ogierów w Gnieźnie, naszym celem było poznanie ciekawej dyscypliny sportu jaką jest jeździectwo, spotkanie ze sportowcem czynnie trenujacym jeździectwo oraz poznanie terenu stada , które jest bardzo ciekawe pod względem historycznym.Na terenie stada zwiedziliśmy budynki stajni, wozowni , która kryje zabytkowe powozy oraz uprzęże, po powozowni, stajni oprowwdzil nas Pan Jan Dudczak pracownik Stada od wielu lat związany z tym miejscem. W stajni uczniowie 4a nauczyli sie rozpoznawac maści konskie, obserwowali w jaki sposób osoba jeźdźca konno przygotowuje się do jazdy, szykuje sprzęt jeździecki, siodła konia itp.Tych informacji udzielił uczniom SP6 Pan Piotr Matlawski, jeździec startujący w zawodach zaliczanych do światowego rankingu jeździeckiego, uczestnik cyklu zawodów Baltica Tour, zawodnik z II klasa sportową, specjalizujący się w treningu młodych koni, min dla czterokrotnego olimpijczyka Ludo Phillippaertsa. Pan Piotr na koniu Tamburine de Wine pokazał jakie możliwość daje trening jeździecki, pokazał jak wyglądają chody konia, zaprezentował skoki . Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcje na temat sportu jezdzieckiego.