W piątek,18 października uczniowie z koła turystycznego i kulinarnego wybrali się do Gospodarstwa Agroturystycznego w Woźnikach na warsztaty cukiernicze.

Wszyscy uczestnicy bardzo się ucieszyli, gdyż pierwszy etap drogi  jechaliśmy pociągiem, a dalej szliśmy pieszo. Było bardzo wesoło.

Podczas  warsztatów, dzieci miały okazję do kreatywnej zabawy. Wykonywanie różnego rodzaju ciasteczek  pobudza wyobraźnię. Praca rękami poprawia motorykę i usprawnia  dziecko. Wypiekanie z kolegami lub koleżankami  to okazja do wielu rozmów i nieskrępowanej zabawy. Wiemy, że dzieci bardzo chętnie angażują się w słodką przygodę. Wiele z nich wcześniej nie miało okazji do zabaw kulinarnych. Bardzo przyjemnym etapem jest sama dekoracja - czy to lukrem, czy dowolną posypką.

Kiedy pomieszczenie wypełniło się miłym zapachem  pieczonego ciasta, a dzieci czekały na moment wyjęcia ciasteczek z piekarnika- wiedzieliśmy, że warsztaty się udały:)

Droga powrotna do Gniezna była również ciekawa. Było już ciemno, dlatego każdy z nas  oświetlał  drogę latarką. Nawet nie zauważyliśmy, jak szybko minął nam odcinek  na stację PKP.

W Gnieźnie ,na dworcu czekali już nas nasi Rodzice.

Dziękujemy Gospodarzom Gospodarstwa Agroturystycznego w Woźnikach za pomoc i miłą atmosferę.

Do zobaczenia na szlaku!