Dziś w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie  kampanii edukacyjnej pt. "EKO-Strażnicy środowiska w Gnieźnie". W jej trakcie, w gnieźnieńskich szkołach i przedszkolach pojawiali się edukatorzy, którzy  prowadzili  warsztaty ekologiczne. Tematyką tegorocznej akcji były  zagadnienia związane z czystym powietrzem, selektywną zbiórką odpadów oraz kwestiami zrównoważonego rozwoju. Kampania dofinansowana została ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Chętne dzieci z naszej świetlicy, którym los  środowiska nie jest obojętny, wzięły udział w konkursie plastycznym. Naszym zadaniem było stworzenie „mapy myśli” ukazującej przyczyny powstawania smogu oraz pokazanie skutków i zagrożeń, jakie niesie ze sobą zanieczyszczenie powietrza.Zbiorowa praca pod okiem pań ze szkolnej świetlicy zdobyła wyróżnienie, a współautorki otrzymały uścisk dłoni  prezydenta miasta oraz eko-upominki. Ponadto nasza szkoła wzbogaciła się o pojemnik do zbierania zużytych baterii, zgniatarkę do butelek typu pet oraz grę edukacyjną.

power300