Aktualności

waste

W minioną sobotę uczniowie z kółka turystycznego, kulinarnego i ekologicznego wybrali się na wycieczkę do Poznania. Tym razem postanowiliśmy pospacerować po Starówce poznańskiej. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzania Muzeum H. Sienkiewicza. Będąc w środku, mogliśmy poczuć dawne lata, gdy H. Sienkiewicz  pisał i podróżował. Młodsi uczniowie mogli obejrzeć fragmenty filmów naszego patrona, np. W pustyni i w puszczy, Ogniem i mieczem, Quo vadis. Poznaliśmy historię życia i twórczości pisarza,oglądaliśmy najcenniejsze eksponaty i pamiątki po H. Sienkiewiczu, m.in. replikę medalu Nagrody Nobla.

Dalej spacerując po Starówce, zwiedzaliśmy Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Muzeum znajduje się w Odwachu na Starym Rynku. To budynek z 1787 roku, jeden z najwybitniejszych zabytków architektury polskiej. Wybudowano go z inicjatywy ówczesnego starosty generalnego wielkopolskiego Kazimierza Raczyńskiego. Projekt wykonał najprawdopodobniej architekt królewski Jan Chrystian Kamsetzer - współtwórca warszawskich Łazienek i wnętrz Zamku Królewskiego.

Warsztaty cukiernicze pieczenia rogali marcińskich, to kolejny punkt naszej wycieczki.Poznaliśmy legendę o św. Marcinie i powstaniu rogali. Zapoznaliśmy się z  recepturą i składnikami używanymi  do produkcji rogali marcińskich. Na koniec każdy został poczęstowany prawdziwymi rogalami z cukierni św.Marcina. Obejrzenie z okien pokazu słynnych koziołków poznańskich, to podsumowanie pobytu na Starówce.

Na zakończenie naszego pobytu w Poznaniu, postanowiliśmy odwiedzić i poczuć nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, udając się na jarmark przy ulicy Wolności. Każdy znalazł tam coś dla siebie.

Dziękuję wszystkim opiekunom, którzy towarzyszyli nam podczas wycieczki.

DO ZOBACZENIA NA SZLAKU!

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem