waste

W minioną sobotę dzieci z kółka turystycznego i  kulinarno-turystycznego wybrali się na wycieczkę do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Tym razem dzieci brały udział w lekcji muzealnej  p.t.”Jak żyli ludzie 1000 lat temu?”, a także w warsztatach -„Robimy bransoletkę z koralików.”Podczas lekcji dzieci mogły zobaczyć filmiki, repliki ,a także rekonstrukcje przedmiotów  wykorzystywanych w życiu codziennym 1000 lat temu. Wśród nich były: broń, biżuteria, odzież, narzędzia używane w kuchni, zabawki i wiele innych. Druga część -warsztaty-to zajęcia praktyczno-techniczne. Dzieci robiły bransoletki z drutu miedzianego ,w połączeniu z koralikiem. Dla niektórych był to świetny upominek na Dzień Babci. Po zakończeniu zajęć wracaliśmy pieszo  w kierunku Rynku.

Do zobaczenia na szlaku):

power300

przycisk