25.09.2020 obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Tej okazji, uczniowie klas IV-VIII zgłębili wiedzę w różnych źródłach, aby zaprezentować kolegom wybrany kraj europejski. Pojawiły się Włochy, Hiszpania, Francja, Anglia, Turcja, Belgia i Czechy. Przedstawienie danego państwa odbyło się głównie za pomocą prezentacji multimedialnych, jak również w formie papierowej. Osoby prezentujące podawały podstawowe informacje, prezentowały zabytki, mówiły o świętach, uroczystościach, zwyczajach oraz tradycjach. Przytaczały ciekawostki, uczyły podstawowych zwrotów i słów w języku prezentowanego kraju. Kilka uczennic sfotografowało własnoręcznie przez siebie wykonane włoskie przysmaki.

Niektórym prezentacjom towarzyszyły quizy nt. danego kraju przygotowane przez uczniów w aplikacji Kahoot i Quizizz.

Uczniowie poznali wiele miejsc, które warto zobaczyć w Londynie. Utrwalili także nowe słówka w grach pamięciowych. Ponadto, uczniowie wcielili się w role członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Odgrywali dialogi i ćwiczyli umiejętność mówienia w języku angielskim.

Zadaniem uczniów było także wykonanie wspólnego plakatu promującego naukę języków obcych.

Lekcje upłynęły w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie w przyjemny sposób pogłębili swoją wiedzę o krajach europejskich.