29 września – Dzień Głośnego Czytania Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Ale nie tylko… Książki rozwijają wyobraźnię, poszerzają zasób słownictwa a przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje! Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu. W rolę czytających mogą wcielać się nie tylko nauczyciele, ale też starsi koledzy, rodzice oraz dziadkowie. W tym dniu dzieci mogą opowiedzieć o swoich ulubionych książkach i poznać nowe propozycje. W naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zbiegł się z rozpoczęciem projektu czytelniczego „Bookszpan, czyli szpanowanie oczytaniem”. Dziś chcemy Was zachęcić do zaprezentowania Waszych ulubionych książek. W tym celu na korytarzach szkolnych pojawią się kody QR z odnośnikiem do padleta. Tam możecie wstawić zdjęcie okładki swojej ulubionej książki i krótko zachęcić do jej przeczytania. Zapraszamy do wspólnej zabawy czytelniczej!

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet