zaczytana

Z radością informuję, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie za projekt „Zaczytana przerwa”. W ramach nagrody nasza biblioteka otrzyma pakiet książek.

Na początku września prześledziliśmy propozycje różnych projektów promujących czytanie. Wybraliśmy projekt „Zaczytana przerwa” fundacji „Aitwar”, bo spodobał nam się pomysł głośnego czytania na przerwie. W organizację wydarzenia zaangażowała się grupa uczniów uczęszczających na zajęcia rozwijające zainteresowania z języka polskiego wraz z p. A. Konarkowską. Uczniowie samodzielnie przygotowali plakat, informację przez radiowęzeł oraz opracowali tekst do czytania. Poprosili nauczyciela p. Pawła Trygalskiego, aby został lektorem i przeczytał baśń pt. „Żelazne trzewiczki”. Zgodził się z przyjemnością. Aby przyciągnąć widzów, dwie uczennice (Wanessa i Oliwia) przygotowały krótki pokaz akrobatyczny. Akcja odbyła się 12 października 2020 r. na boisku szkolnym podczas dużej przerwy.