1. TERMINARZ I MIEJSCE
 Turniej odbędzie się on line, za pośrednictwem serwisu  www.lidraughts.org
22 gru 2020, o 17:00  Link do turnieju - https://lidraughts.org/tournament/dDgiCTsG
Trening i próba działania systemu odbędzie się w formie turnieju  towarzyskiego:
20 gru 2020, o 17:00 Link do turnieju - https://lidraughts.org/tournament/dtfcf1Ry

2. UDZIAŁ
Udział w turnieju jest bezpłatny, uczestniczyć w nim mogą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z klas 1-3.
Warunkiem uczestnictwa jest założenie konta w serwisie Lidraughts oraz dołączenie do klubu SP6 warcaby:

Po założeniu konta w sewise Lichess należy przesłać zgłoszenie do Sędziego  na  adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenie powinno zawierać
b) Klasa
c) Nick w serwisie Lichess

3. TEMPO GRY I SYSTEM ROZGRYWEK
System rozgrywek: Arena
Wszystkie partie rozegrane zostaną tempem 10 minut na zawodnika.
• Maksymalny czas trwania turnieju towarzyskiego wynosi 60 minut.
• Maksymalny czas trwania turnieju mistrzowskiego wynosi 120 minut.
“Zwycięstwo daje 2 punkty, remis daje 1 punkt, przegrana nie daje punktów.”
4. NAGRODY
Fundatorem nagród jest Rada Rodziców.
Każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział.
3  najlepsze dziewczynki i 3 najlepsi chlopcy otrzymają medale.
5. KLASYFIKACJA KOŃCOWA
Kolejność miejsc ustala się według sumy zdobytych punktów dalej według punktacji dodatkowej portalu Lidraughts

6. KONTAKT
Organizatorem oraz osobą kontaktową w sprawie udziału w turnieju jest
Sędzia – Mirosław Sobczak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 793 427 836

7. UWAGI
Zgłoszenie do turnieju do 17.12/ czwartek do Marleny Oszutowskiej poprzez e-dziennik.
Logowanie i zgłoszenia do sędziego również do czwartku do 17.12

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie oraz wykluczenia zawodników, którzy nie będą prezentować postawy fair-play. Dane osobowe nie będą publikowane. W tabelach będą widniały tylko nazwy użytkowników z portalu lidraughts. Przed udziałem w turniejach cyklu sugerowane jest rozegranie kilku partii w serwisie.

Dla przypomnienia ogólne zasady gry w warcaby

1. Zawodnicy rozgrywają partie na 64-polowej warcabnicy.
2. Pierwszeństwo ruchu należy do zawodnika grającego białymi (jasnymi) pionami.
3. Ruchy – posunięcia, tylko do przodu wykonują zawodnicy na przemian.
4. Bicie jest obowiązkowe.
5. Bicie wykonuje się do przodu i do tyłu.
6.Kolejność bicia – damką czy pionem – jest dowolna.
7. Wszystkie piony(damki) podlegające biciu muszą być zbite.
8.Przy różnych możliwościach bicia, trzeba wybrać wariant o większej ilości zbić.
9.Jeżeli w trakcie bicia pion dojdzie do pola przemiany (ostatniej linii warcabnicy) i musi kontynuować bicie, to nie staje się damką.
10. Nowo utworzona damka może wykonać ruch w następnym posunięciu, zaraz po wykonaniu ruchu przez przeciwnika.
11. Damka może pokonywać dowolną ilość wolnych pól.
12. Damka, a także pion w czasie bicia mogą zmieniać kierunek ruchu.
13. Przy braku możliwości wykonania ruchu przez obu graczy (zablokowanie figur) przegrywa ten zawodnik, który pierwszy nie może wykonać ruchu.