W miniony piątek grupa dzieci z kółka  turystycznego  wybrała się do Parku Trzech Kultur.

Wejście  parku od strony ulicy Roosevelta ma charakter oficjalny, znajduje się tutaj wnętrze parkowe z ławkami oraz trzy szklane, podświetlane tablice informacyjne z rysem historycznym. Kamień nagrobny umieszczony tu w roku 2006, z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Gniezna oraz Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia „Dom Europejski” pochodzący z grobu rodziny Glockzin, został przesunięty, ale w dalszym ciągu znajduje się na fundamentach dawnej kaplicy cmentarnej. Środkowa i północna cześć parku ma charakter rekreacyjny, znajduje się tutaj plac, na którym postawione są trzy elementy przestrzenne rozpylające wodę wiosną. W bliskim sąsiedztwie znajduje się siłownia zewnętrzna z 10 urządzeniami, na nawierzchni mineralnej, a także stolik do gry w szachy. W parku umieszczono także plac zabaw, składający się z 10 urządzeń zabawowych.

Dzieciom bardzo podobała się nowa Ścieżka Edukacyjna- o tematyce przyrodniczej. Nowa ścieżka edukacyjna składa się z 9 punktów dydaktycznych o tematyce przyrodniczej. Można na niej znaleźć informacje z zakresu ochrony przyrody, dendrologii, ornitologii oraz ochrony lasu. Zawiera w sumie 5 tablic edukacyjnych, typu memory  „które zwierzę tu było i ślad po sobie pozostawiło”; zegar fenologiczny, kostki wiedzy „zwierzęta chronione”; zegar przyrody „rok w lesie”.

Ponadto, pojawiły się drewniane rzeźby o tematyce dotyczącej energii drzew, lasu oraz segregacji śmieci. W skład ścieżki wchodzi również efektowana gra prezentująca właściwości rezonansowe drewna. 

Nasza wycieczka była bardzo ciekawa. Każdy z nas  znalazł w parku coś dla  siebie.

Do zobaczenia na następnej wycieczce…