Wielkanoc w Wielkiej Brytanii obchodzona jest w nieco inny sposób niż w Polsce. Główną różnicą jest to, że Brytyjczycy nie święcą potraw w kościołach. Świąteczna kuchnia Zjednoczonego Królestwa również rządzi się swoimi prawami. Na Wielkanocnym stole, oprócz czekoladowych jajek i wielkanocnego zająca, znajdziemy bułeczki z charakterystycznym krzyżem (hot cross buns) oraz ciasto pokryte warstwą marcepanu i masy migdałowej (Simnel cake). W Wielkiej Brytanii dzieci bawią się w różne zabawy, min. toczenie jajek po trawniku z górki (Egg Rolling) oraz polowanie na jajka (Egg Hunt).
Tych i wielu, wielu innych ciekawostek dowiedzieliśmy się dzięki udziale w projekcie polegającym na wymianie kartek i ulotek Świątecznych ze szkołą w Wielkiej Brytanii.
W projekcie brali udział chętni uczniowie z naszej szkoły (klasy 4b, 6a, 6b i 6c) oraz uczniowie klasy 5 szkoły podstawowej w Ashton

https://www.st-christophers.tameside.sch.uk/?fbclid=IwAR3puPfsUtKG8vwPklVo5gv1wWEZ7OdJ9wcvlgrdoAwSOZQUpJxPck_WRr8

Projekt okazał się wspaniałym pomysłem, któremu towarzyszyło dużo pozytywnych emocji i zaangażowania.
Pomysłodawcą i opiekunem projektu była nauczycielka języka angielskiego - Kasia Michalska.