Światowy Dzień Pszczół został  ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Jego celem  jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Warto pamiętać, że pszczoły zapylają aż 77 proc. gatunków roślin, z których są wytwarzane produkty spożywcze roślinnego pochodzenia. 

Dzień ten w naszej szkole był zakończeniem realizowanego w świetlicy  międzynarodowego projektu eTwinning “Bee Happy”.  Poprzez różne działania STEAM  uczniowie rozwijali  naturalne zainteresowanie światem przyrody, poznali życie pszczół, budowali pszczoły z Lego, konstruowali ule, rysowali, malowali i śpiewali, gotowali potrawy z miodem i napisali własną książkę kucharską, a także zilustrowali "Bajkę o  odważnej pszczole”. 

Programowali, stworzyli animowany film o pszczołach. W ostatniej fazie do projektu dołączyły wszystkie klasy I-III.  Odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych oraz premiera oline  przedstawienia o pszczołach. Posadzono rośliny miododajne i zawieszono w naszym przyszkolnym parku "hotel dla zapylaczy". Wizyty w pasiece Darz ul i ogrodzie przypasiecznym będą dodatkową okazją by utrwalić zdobyte wiadomości i postawy.  

Więcej zdjęć i informacji o projekcie na blogu świetlicy  https://wnaszejswietlicy.blogspot.com/p/happy-bee.html