W minioną sobotę uczniowie z kółka turystycznego wybrali się na wycieczkę do Inowrocławia. Miasto to ma ponad 130 – letnią tradycję uzdrowiskową.

Spacer po Parku Solankowym rozpoczęliśmy od zobaczenia Tężni Solankowej. Jej konstrukcja składa się z drewna i gałęzi tarniny, po której spływa solanka, tworząc w najbliższym otoczeniu leczniczy aerozol. Następnie spacerowaliśmy Aleją Dębów Gwiazd. Drzewka zostały posadzone przez znane osobistości. Chwile wolnego czasu dzieci spędziły na placu zabaw. Po udanej zabawie przeszliśmy do Pijalni Wód Mineralnych „Inowrocławianka” na degustację wód, które wydobywane są z miejscowych źródeł. Na koniec zobaczyliśmy egzotyczne rośliny znajdujące się w mini Palmiarni.

Warto było przyjechać do Inowrocławia, aby nacieszyć się pięknem natury, pooddychać świeżym powietrzem i pospacerować po urokliwym Parku Solankowym.