Sto lat – czy to dużo, czy to jednak mało?  Sto lat w życiu człowieka to bardzo dużo, ale sto lat w historii naszego miasta czy kraju to zaledwie niewielki odcinek czasu. 
 
Dla społeczności naszej szkoły to wyjątkowy czas, bo w tym roku 2021 przypada Jubileusz podjęcia w naszej szkole nauki w języku polskim, a dokładnie 5 października sto lat temu zabrzmiał pierwszy dzwonek.  
 
Czy sto lat dla szkoły to dużo? Chyba tak. Spróbujcie sobie wyobrazić, ile osób – uczniów, nauczycieli i innych pracowników, rodziców, zaproszonych gości przebywało w murach naszej szkoły przez sto lat. Ile te mury „widziały i słyszały”, ile pokoleń ma tu własną historię, swoje doświadczenia, przeżycia, uczucia czy tajemnice.  
 
Przed nami rok wspomnień jak i nowych wyzwań związanych z obchodami stulecia szkoły. 
 
Na uroczystość rozpoczęcia sto pierwszego roku szkolnego “Szóstki” przybył pan prezydent Tomasz Budasz - również absolwent tej szkoły. Wystąpił też Pan Wojciech Siedlecki, aktor gnieźnieńskiego Teatru im. Aleksandra Fredry, który przeczytał fragment ze szkolnej kroniki pisanej przez Franciszka Czarnotę, pierwszego i zarazem wieloletniego kierownika szkoły.