W dniu 15 września 2021 roku do Naszej szkoły zawitał trener hokeja na trawie gnieźnieńskiego zespołu UKH Startu Gniezno 1954 JAKUB STRANZ wraz z zawodnikiem pierwszego zespołu Startu JANKIEM WESOŁOWSKIM.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „MAŁE SPOTKANIA Z WIELKIM SPORTEM” i miało na celu przybliżenie dyscypliny sportowej jaką jest hokej na trawie.

Mali sportowcy z klasy 2A i 2B mogli dowiedzieć się jaki sprzęt jest potrzebny do uprawiania tej dyscypliny. Trener Jakub zaprezentował i omówił w ciekawy sposób jak używamy kija do hokeja na trawie oraz zaprezentował strój bramkarski. Następnie każdy z uczestników tych zajęć mógł spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportowej poprzez prowadzenie piłki kijem i oddania strzału na bramkę. Była też możliwość przymierzenia stroju bramkarskiego.

Ta nietypowa i wyjątkowa lekcja dała wiele radości naszym małym uczniom z klas drugich.

Serdeczne podziękowania kierujemy do trenera Jakuba Stranza i zawodnika Janka Wesołowskiego za wizytę i ukazanie w bardzo ciekawy sposób tej dyscypliny sportowej.