Uczniowie  z kółka turystycznego w minioną  sobotę  przemierzali ścieżkę edukacyjną pod nazwą „Dolina rzeki Gąsawki”. W ten sposób poznały piękno jesiennej przyrody. Podczas  wędrówki  na 2 km trasie nauczyciel przybliżył dzieciom piękno i zagospodarowanie lasu, znaczenie małej retencji (11 przystanków)oraz meandry rzeki Gąsawki.

Kolejnym punktem naszej wędrówki była wieża widokowa w Dusznie. Jest to czwarte wyniesienie w Wielkopolsce. Przy dobrej  widoczności widać z niej Trzemeszno, Mogilno, Katedrę w Gnieźnie, zarys Inowrocławia, a nawet kopułę bazyliki w Licheniu. Obecnie wieża ma wysokość 12 m i jest kopią tej, która spłonęła we wrześniu 2011 roku.

Nasze wędrowanie zakończyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Tak pożegnaliśmy lato.

Do zobaczenia na następnej trasie wędrowania J