W poniedziałek 25 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.
Jest to święto organizowane przez Radę Europy od 2001 roku w dniu 26 września.
Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie pracując w parach i grupach mieli okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości kultury, zwyczajów, historii oraz  geografii krajów europejskich.
Uczniowie samodzielnie przygotowali prezentacje oraz zadania interaktywne zawierające ciekawostki o wybranych krajach.
Uczniowie mieli okazję wysłuchać piosenki zaśpiewanej w 12 różnych językach, które próbowali rozpoznać. Za pomocą kodów QR uczyli się również liczyć i witać w wybranym języku oraz rozwiązywali quiz wiedzy o krajach europejskich.
Uczniowie podjęli językowe wyzwania. Za pomocą koła fortuny losowali zadania, np. słuchanie codziennie anglojęzycznego radia internetowego, nauka wybranego obcego języka przy pomocy aplikacji, pisanie wiadomości do przyjaciół po angielsku czy obejrzenie filmu anglojęzycznego w oryginale.
W Dniu Języków Obcych uczniowie szukali także odpowiedzi na następujące pytania: Jaki język obcy mnie interesuje? Co wiem na temat kraju w którym mówi się w tym języku?
Jakie marzenia można realizować dzięki znajomości języków obcych?
Dzień Języków Obcych to również podróż po krajach niemieckojęzycznych. Podczas lekcji języka niemieckiego, uczniowie przygotowywali w grupach prezentacje, które umożliwiły im przeżycie przygody w Niemczech , Austrii i Szwajcarii. Podróży tej towarzyszyło dużo uśmiechu i emocji.
Celem obchodów Europejskiego Dnia Języków było uświadomienie uczniom różnorodności językowej Europy oraz promocja nauki języków obcych 👌.

 Dzień Języków Obcych był  także okazją  do    przekazania uczniom  informacji o realizowanych w szkole projektach ponadnarodowej mobilności uczniów, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. W październiku dwie grupy  wyjadą do Włoch i Portugalii. Uczestnicy projektu  Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu będą poznawać historię  tego pięknego miasta  i wędrować po nim śladem naszego patrona Henryka  Sienkiewicza, zaś uczestnicy projektu Razem dla środowiska - będą  wspólnie z kolegami  z Portugalii podejmować działania na rzecz środowiska naturalnego i organizować  szkolna kampanię  na rzecz ograniczenia konsumpcyjnego stylu życia - "zero waste week" .  Głównym celem wyjazdów jest rozwijanie kompetencji komunikacyjnych w języku angielskim, ale uczestnicy poznali także  podstawowe zwroty w języku włoskim i portugalskim. 
 
Zapraszamy do  zabawy z  interaktywnymi aplikacjami, z których korzystali uczniowie przygotowujący się do  wyjazdu.