Wycieczka do Torunia zazwyczaj kojarzy się głównie z możliwością zgłębienia wiedzy o Wielkim Astronomie – Mikołaju Koperniku. Toruń, to miasto położone na styku Pojezierza Chełmińskiego i Kotliny Toruńskiej. Jedno z najbogatszych w zabytki miast polskich z bezpośrednim dostępem do Wisły. W 1997 roku miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Uczniowie z naszej szkoły(w ramach działań Kółka Turystycznego) dwukrotnie wybrali się na wycieczkę do Torunia. Dzieci i młodzież miały okazję poznać najważniejsze zabytki tego pięknego miasta. Starodawny Rynek skrywa największe zabytki miasta:

- Ratusz

- pomnik Mikołaja Kopernika

- fontanna ze statuetką flisaka w otoczeniu żab(w nawiązaniu do legendy)

- katedra Świętych Janów z XIII-XV wieku z jednym z największych dzwonów

- mosiężna figurka psa Felusia –stworzona przez torunianina Z. Lengrena

- Dwór Artusa

Uczniowie zwiedzali Rynek Torunia z przewodnikiem ,który przedstawił grupie ciekawostki tego miasta. Brali też udział w seansach w Planetarium(dla dzieci młodszych – seans p.t. ”Cudowna podróż”, natomiast starsze dzieci obejrzały seans p.t. ”Kolorowy kosmos”). Zakończeniem naszej wycieczki w Toruniu były Warsztaty piernikarskie, które wywołały wśród uczestników wiele emocji.

Szkoda, że nie mogliśmy pospacerować dłużej, aby poznać inne ciekawe miejsca Torunia.

DO ZOBACZENIA NA SZLAKU!